22 czerwca - wizyta studentów Uniwersytetu Reunion we Francji

Studenci z Uniwersytetu Reunion opowiadali podczas spotkania z Anną Mackiewicz, zastępcą Prezydenta Miasta o swojej uczelni oraz realizowanym z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, projekcie. Projekt jest jednym z elementów współpracy z francuskim Uniwersytetem Reunion, która obejmuje także wymianę międzynarodową w ramach programu Erasmus + oraz współpracę naukową.

W terminie od 15 czerwca do 15 lipca 2016 r. studenci z Francji odbywająpraktyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Od 10 lipca 2016 r. na Uniwersytet przyjedzie koordynator programu Erasmus+ z Uniwersytetu Reunion p. Dalila Bentaleb w celu dookreślenia ram dalszej współpracy. W projekcie bierze udział łącznie 12 osób, 2 koordynatorów (studenci trzeciego roku) i 10 praktykantów studentówzarządzania i ekonomii (administration and business). Uroczyste rozpoczęcie projektu miało miejsce  17 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej. Praktykanci mają za zadanie poznać funkcjonowanie uczelni od strony organizacyjnej  w następujących jednostkach: Biurze Promocji, Biurze Upowszechniania Nauki, Bibliotece Uniwersyteckiej, Dziale Nauki, Studium Praktyk, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW, International School of Bydgoszcz, Biurze Współpracy Międzynarodowej.  Poza praktykami dla studentów przewidziano zajęcia z wprowadzenia do kultury i języka polskiego oraz warsztaty z pracownikami Wydziału Administracji i Nauk Społecznych z zakresu kompetencji miękkich, zarządzania zasobami ludzkimi, a także funkcjonowania uczelni wyższych w otoczeniu prawnym i ekonomicznym w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Studenci będą brać udział w spotkaniach z władzami regionu. Zaplanowano także wizytę w Operze Nova oraz zwiedzanie Bydgoszczy i Torunia. Osobami koordynującymi współpracę z francuskim uniwersytetem w ramach umowy są prof. Sławomir Kaczmarek, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UKW oraz dr Alicja Jagielska-Burduk. Po spotkaniu w ratuszu, studenci zwiedzili Barkę Lemara oraz zapoznali się z ofertą kulturalną  Miejskiego Centrum Kultury.

Studenci Uniwersytetu Reunion we Francji podczas spotkania w ratuszu