1-5 lipca - Bydgoszcz okiem dziennikarzy z partnerskiego miasta Czerkasy

Oleksiy Khutornyy i Igor Puntus reprezentowali Organizację Obywatelską "Telewizja Hromadske: Czerkasy", która określa się jako jedyny niezależny środek masowego przekazu w centralnym regionie Ukrainy. Celem organizacji jest przekazywanie społeczeństwu prawdziwych i istotnych dla mieszkańców miasta informacji. Dziennikarze przyjechali do Bydgoszczy, aby zrealizować serię programów o naszym mieście. Goście spotkali się z wiceprezydentem Mirosławem Kozłowiczem, z którym rozmawiali na temat nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych miasta, odwiedzili także Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych ProNatura Sp. z o.o. W Urzędzie Miasta Bydgoszczy dziennikarze rozmawiali o estetyce przestrzeni publicznej miasta z Plastykiem Miejskim, a także o wsparciu, jakie Miasto udziela organizacjom pozarządowym za pośrednictwem Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Podczas pobytu w Bydgoszczy Gościom towarzyszył wiceprezes Klubu Przyjaciół Ukrainy, organizacji non-profit, która skupia bydgoszczan oraz osoby związane z regionem, zajmujące się tematyką ukraińską. Dziennikarze uzyskali informacje na temat działalności stowarzyszenia, zebrali także obszerny materiał na temat obywateli Ukrainy, którzy zamieszkali w naszym mieście. W realizowanym materiale nie zabraknie zdjęć najważniejszych bydgoskich zabytków, ujęć miasta z Wieży Ciśnień czy rejsu tramwajem wodnym.