17-19 czerwca - przedstawiciele Mannheim podczas Steru na Bydgoszcz

W tegorocznej edycji festiwalu oraz wydarzeniach współorganizowanych przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Bydgoszczy udział wzięli przedstawiciele partnerskiego Mannheim.

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Bydgoszczy w bydgoskim festiwalu wodnym uczestniczyli przedstawiciele Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Mannheim, p. Gisela Medzeg i p. Piotr Piłkowski. 17.06.2016 Goście wzięli także udział w polsko-niemieckiej konferencji z okazji jubileuszu 25-lecia podpisania Traktatu o polsko-niemieckim dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Konferencja została zorganizowana przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie przy współpracy Miasta Bydgoszczy (dofinansowanie w kwocie 6 950 zł) oraz Miejskiego Centrum Kultury. Uczestnikami projektu są uczniowie z IX LO w Bydgoszczy oraz z Niedersachsen. 19.06.2016 w Ostromecku delegacja uczestniczyła w IV Artystycznej Podróży z Towarzystwem Polsko-Niemieckim w Bydgoszczy - cyklicznym wydarzenie, mającym na celu kontynuację i rozszerzenie współpracy polsko-niemieckiej w zakresie wymiany kulturalnej twórców sztuki oraz współpracy młodzieży. IV edycja wydarzenia w szczególny sposób ma za zadanie ukazać przenikanie się kultury miasta Bydgoszczy i partnerskiego Mannheim oraz zaprzyjaźnionego Niedersachsen w roku jubileuszu 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie. Wydarzenie to wpisuje się w kalendarz obchodów 25. rocznicy podpisania umowy o partnerstwie miast.

Gisela Medzeg i Piotr Piłkowski podczas Steru na Bydgoszcz