logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dodatek elektrycznyUprzejmie informujemy, że w dniu 18 października 2022r. weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

Wzór wniosku znajduje się w zakładce "WNIOSKI DO POBRANIA"

Dodatek dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi (podmiotów wrażliwych) - ważne informacje - ARCHIWALNEUprzejmie informujemy, że w dniu 20 września 2022r. weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacja na rynku paliw.

Szczegółowe informacje dotyczące dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi (podmiotów wrażliwych) znajdują się TUTAJ.

Wzór wniosku znajduje się w zakładce "Wnioski do pobrania"


Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania źródeł ciepła innych niż węgiel - ważne informacje - ARCHIWALNEUprzejmie informujemy, że w dniu 20 września 2022r. weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Szczegółowe informacje dotyczące dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania źródeł ciepła innych niż węgiel znajdują się TUTAJ.

Wzór wniosku znajduje się w zakładce "Wnioski do pobrania".

Jednocześnie informujemy, że wsparciem nie są objęte gospodarstwa domowe podłączone do miejskiej sieci gazowej (tzw. gaz sieciowy).

Dodatek dla gospodarstw domowych nie przysługuje w przypadku pozytywnie rozpatrzonego wniosku o wypłatę dodatku węglowego.


Więcej informacji w dziale "Aktualności"

Dodatek węglowy - ważna informacja 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 sierpnia 2022 r. weszła w życie ustawa o dodatku węglowym.

Dodatek węglowy wypłaca się w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę, przy czym wnioski złożone po dniu 30 października 2022 r. wypłaca się do dnia 30 grudnia 2022 r.

Wydanie informacji o przyznaniu dodatku węglowego oraz wypłata dodatku następuje po otrzymaniu środków finansowych na realizację ww. zadania.

 

Wzór wniosku znajduje się w zakładce "Wnioski do pobrania".

Uprzejmie informujemy, że wnioski złożone na nieprawidłowym druku (np. z gazety, z internetu) będą musiały zostać złożone jeszcze raz na prawidłowym druku.

 

Instrukcja złożenia wniosku w formie elektronicznej poprzez platformę ePUAP znajduje się TUTAJ. 

 

 

Dodatek osłonowy - ARCHIWALNEDODATEK OSŁONOWY - kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności - więcej informacji:

- w zakładce "Aktualności" oraz

- na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska: https://www.gov.pl/web/klimat/dodatek-oslonowy