logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Osiedle Bydgoszcz Wschód - Siernieczek - jednostka pomocnicza MiastaOrgan uchwałodawczy - Rada Osiedla Bydgoszcz Wschód - Siernieczek

Kadencja: 13 maja 2015 – 13 maja 2019 zakończona

ZARZĄD OSIEDLA BYDGOSZCZ WSCHÓD - SIERNIECZEK

Zastępca Przewodniczącego Zarządu - Iwona Wantoch - Rekowska

Telefon kontaktowy:889 822 479

Adres siedziby: Szkoła Podstawowa nr 19, ul. Kapliczna 7

Dyżur: pierwszy wtorek  miesiąca w godz. 17.30 – 19.00

 

Utworzenie Osiedla:

  • Uchwała Nr LXIII/1345/14 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 29 października 2014 r.   w sprawie podziału Osiedla Bydgoszcz Wschód – Siernieczek – Brdyujście na Osiedle Bydgoszcz Wschód – Siernieczek i Osiedle Brdyujście.


Granica Osiedla Bydgoszcz Wschód -Siernieczek:
 

  • Granica Osiedla Bydgoszcz Wschód – Siernieczek  biegnie od Mostu Kazimierza Wielkiego na rzece Brdzie w kierunku północnym, mostem i ulicą Kazimierza Wielkiego, nie obejmując ich,  dalej  ulicą Łęczycką, obejmując ją w całości, do ulicy Kamiennej. Obejmując ulicę Kamienną w kierunku wschodnim do wysokości  wschodniej granicy nieruchomości przy ulicy Działdowskiej 6, a następnie w kierunku północnym do granicy Lasu Gdańskiego, nie obejmując nieruchomości przy ulicy Inwalidów 6b, granicą Lasu Gdańskiego w kierunku wschodnim do linii kolejowej Bydgoszcz – Unisław, tą linią  do przecięcia  z tzw. magistralą węglową ( „Koleją Francuską”)  i dalej magistralą węglową przecinając ulicę Kapliczną, która  w całości należy do Osiedla Bydgoszcz Wschód-Siernieczek do linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń  i tą linią do rzeki Brdy, a następnie rzeką Brdą w kierunku zachodnim do Mostu Kazimierza Wielkiego.

 

Osiedle Bydgoszcz Wschód - Siernieczek obejmuje następujące ulice:  

Rejon wyborczy Nr 1

  • Boczna od nr 5 do końca i od nr 6 do końca, Brodnicka, Działdowska, Fabryczna, Fordońska od nr 93 do nr 239 i od nr 76 do nr 156, Iławska, Jabłonowska, Kamienna  od ul. Łęczyckiej do ul. Fordońskiej, Karola Szajnochy, Łęczycka, Oksywska, Oliwska, Składowa, Startowa,  Ścieżka, Towarowa, Wyścigowa.

 Rejon wyborczy Nr 2

  • Czesława Lewińskiego od ul.  Inwalidów do granicy Lasu Gdańskiego, Dźwigowa, Fordońska od nr 158 do nr 196, Harcerska, Inwalidów od nr 29 do końca i od nr 6 c do końca, Kapliczna, Konduktorska, Maratońska, Osiedle Rzemieślnicze, Płońska, Pod Wiaduktem, Portowa, Pruszkowska, Przemysłowa, Sochaczewska, Sporna od rzeki Brdy do   ul. Fordońskiej, Weteranów, Żyrardowska.