17 października - gościliśmy w ratuszu uczestników projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+

Projekt nosi tytuł: KA2 STRATEGIC PARTNERSHIP PROJECT Narrative environments for play and learning.

Podczas spotkania Pani Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta przedstawiła założenia strategii rozwoju edukacji w mieście Bydgoszczy. W projekcie oprócz badaczy z Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uczestniczą nauczyciele z Zespołu Szkół nr 19 Synów Pułku w Bydgoszczy. Zespoły zagraniczne tworzą reprezentanci środowisk uniwersyteckich i edukacyjnych z Finlandii, Wielkiej Brytanii i Litwy, liderzy zmiany edukacyjnej w tych krajach. Główną ideą projektu jest opracowanie nowego modelu pracy nauczyciela z dzieckiem, wspierającego rozwój samoregulacji u dzieci w zabawie i uczeniu się w oparciu o kulturowo-historyczną koncepcję Lwa S. Wygotskiego. Członkowie międzynarodowego zespołu projektowego (badacze uniwersyteccy i nauczyciele praktycy) wspólnie będą pracować nad projektem przewodnika NEPL (Narrative environments for play and learning), a także przygotują strategię upowszechniania wśród nauczycieli  innowacyjnej pracy z dzieckiem.

Uczestnicy KA2 STRATEGIC PARTNERSHIP PROJECT podczas spotkania z Wiceprezydent Iwoną Waszkiewicz