logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Osiedle Wyżyny - jednostka pomocnicza MiastaOrgan uchwałodawczy Osiedla - Rada Osiedla Wyżyny

Kadencja: 16 lipca 2015 – 16 lipca 2019 zakończona

ZARZĄD OSIEDLA WYŻYNY

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Piotr  Kozłowski

Telefon kontaktowy: 606-928-134

Adres siedziby: ul. Wojska Polskiego 19 b

Dyżur:  poniedziałki w godz. 17.00 – 18.00

 

Utworzenie Osiedla Wyżyny:

  • Uchwała Nr XLVI/468/93  Rady Miejskiej Bydgoszczy z dnia 1 grudnia 1993 r.  w sprawie utworzenia Osiedla Wyżyny jako jednostki pomocniczej Gminy Miejskiej Bydgoszczy.

 Granica Osiedla Wyżyny: 

  • Granica osiedla biegnie: od Ronda Toruńskiego w kierunku południowym ulicami Władysława Bełzy i Szpitalną do ulicy Glinki, następnie tą ulicą do granicy miasta, z kolei granicą miasta w kierunku zachodnim do ul.Kujawskiej i tą ulicą w kierunku północnym do ul.Niziny i tą ulicą w kierunku północno – wschodnim do Ronda Toruńskiego.

Zmiana granic:

  • Uchwała Nr XV/472/99 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 27 października 1999 r.  w sprawie  wydzielenia z Osiedla Wyżyny – Osiedla Glinki – Rupienica.

Opis nowej granicy:

  • Granica Osiedla Wyżyny biegnie od Ronda Toruńskiego w kierunku południowym ulicami Wł. Bełzy i Szpitalną do ul.Glinki, następnie tą ulicą w kierunku południowym do granicy miasta, z kolei granicą miasta w kierunku zachodnim do ul.Dąbrowa i tą ulicą i ul.Glinki do Alei Jana Pawła II i tą ulicą w kierunku północno – wschodnim do Ronda Toruńskiego.

 Osiedle Wyżyny obejmuje następujące ulice:  

  • Adama Grzymały Siedleckiego, Aleje Jana Pawła II od nr 1 do nr 113, Augustowska, Białogardzka, Białostocka, biskupa Michała Kozala, Bławatkowa, Bohaterów Kragujewca, Bytowska, Chabrowa, Człuchowska, Dąbrowa od nr 1 do nr 5 i od nr 2 do nr 16, Falista, Feliksa Nowowiejskiego, Floriana Ceynowy, Jar Czynu Społecznego, Glinki od nr 7 do nr 127 i od nr 64 do końca, Gorzowska, Jelenia, Kąkolowa, Komuny Paryskiej,  ks. Jerzego Popiełuszki, Kubusia Puchatka, Ku Wiatrakom, Leopolda Staffa, Łomżyńska, Magnuszewska, Modrakowa, Niziny, Ogrody, Przyjazna, Rumiankowa, Rysia, Sasankowa, Synów Pułku, Szara, Szpitalna od nr 2 do końca, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Węgierska, Wiosny Ludów, Władysława Bełzy od nr 2 do końca, Wojska Polskiego  nr 19a i nr 19b,  i od  nr 12 do nr 20 d, Wyżyny, Xawerego Dunikowskiego, Zajęcza, Zdobywców Wału Pomorskiego, Złotowska, Zofii Nałkowskiej.