20 czerwca - IV Forum Regionalne Polska-Chiny

Podczas wizyty w Polsce Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga ( w dniach 19-21 czerwca br. w Warszawie), zostało zorganizowane IV Forum Regionalne Polska-Chiny, spotkanie adresowane do polskich i chińskich władz regionalnych.

W związku z wysoką rangą chińskiej wizyty, w Forum wzięli udział gubernatorzy/wicegubernatorzy ważnych z punktu widzenia Polski prowincji (m.in. Syczuan, Hebei, Henan, Hubei, Shanxi) oraz miast chińskich (Ningbo oraz Suzhou). Formuła wydarzenia polegała na organizacji Roundtable Meeting z udziałem przedstawicieli regionów oraz miast chińskich, a także przedstawicieli polskich województw oraz miast. Forum jest doskonałą platformą dla rozwinięcia oraz prezentacji dotychczasowych dokonań z polsko-chińskiej współpracy regionalnej oraz biznesowej, jak również zainicjowania nowych projektów. Jednostkami odpowiedzialnymi za koordynację oraz przygotowanie IV Forum Regionalnego Polska-Chiny są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Chińskie Ludowe Stowarzyszenie Przyjaźni z Zagranicą (CPAFFC). Forum zorganizowane zostało przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju RP oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

IV Forum Regionalne Polska-Chiny