logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wernisaż wystawy - Miastostan

2019-04-26 19:00
2019-04-26 20:00
Bydgoszcz, Sztukateria
Wystawy

Miastostan. Zgubimy się?
SZTUKA•TERIA zaprasza na wernisaż. Lokalny. W ostatni piątek kwietnia lokal przy ul. Marcinkowskiego 22 zamieni się Miastostan. Wszak Bydgoszcz, to stan… umysłu. Lubimy się w niej czasem pogubić. A może byś tak zgubił się z nami?
W piątek, 26 kwietnia 2019r. w nowej siedzibie Fundacji SZTUKA•TERIA, przy ul. Marcinkowskiego 22 odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej Miastostan. Jej celem, a naszą ambicją jest pokazanie Wam - bydgoszczanom, jak piękne, a zarazem nieoczywiste potrafi być nasze miasto. Jak wielkim polem do artystycznego manewru może być gród nad Brdą. Nie, nie zobaczycie tu Klarysek, Wyspy Młyńskiej, fontanny „Potop” i Myślęcinka. Zobaczcie schody, palmy i Łuczniczkę. Ale nie tę, którą znacie, ona nie dostała zaproszenia. Wpadnie za to jej siostra. Ta zbuntowana.
Ok, ale o co chodzi? – pewnie się zastanawiacie. O wystawę, na której zaprezentują się bydgoscy artyści, dla których Bydgoszcz jest, jak czyste płótno. Już dziś wiemy, że oba piętra SZTUKA•TERII wypełnią się obrazami Magdaleny Pacoszyńskiej, zdjęciami Dariusza Gackowskiego, grafikami artysty ukrywającego się pod pseudonimem Szatafakap oraz pracami kilku Sztuka•Teryjnych satelit. (ST)

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl