logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

WKK 2019. "Marzyciel". Malarstwo Katarzyny Rymarz - wernisaż

2019-04-25 19:00
2019-04-25 20:00
Bydgoszcz, Skrzynka na bajki - pracownia i księgarnia dla dzieci
Wystawy

Z okazji Weekendu Księgarń Kameralnych 2019 Skrzynka zaprasza na wystawę malarstwa! W zeszłym roku, w małej pracowni małej Skrzynki, gościliśmy dwa obrazy Kamila Kusego, teraz, w naszym nowym domu, mamy zaszczyt prezentować premierową wystawę Katarzyny Rymarz pt. "Marzyciel".
Oto, co o niej mówi artystka:
Marzyciel.
Jest skłonny do marzeń, nierzadko takich, które są niemożliwe do zrealizowania. Zawieszony między światem rzeczywistym i wyimaginowanym, pragnący nazywać nienazwane, dotykać niedotykalnego, poznawać nieznane, fantazjować, uchyla drzwi do barwnego pokoju, w którym łączą się pragnienia i rzeczywistość.
Malarstwo jest Marzycielem.
Katarzyna Rymarz (1979)
Malarka, artystka, kuratorka, z zamiłowania i pasji zajmuje się botaniką, zielarstwem i uprawą roślin zielnych. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie na wydziale Malarstwo sztalugowe w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego  oraz Rysunek dr. Dorota Jajko-Sankowska. Prowadzi warsztaty zielarskie, plastyczne, koordynuje i aranżuje wystawy artystów i własne.
Moje malarstwo, to ogólnie mówiąc refleksja człowieka nad światem. Niewyczerpane pole inspiracji i fascynacji odnajduję w naturze. Pociąga mnie ruch, płynne falowanie na wietrze, wygięcie w łuk koron klonów, czeremchy, poszarpany liść chrzanu, harmonia i dynamika wody, cykliczność i powtarzalność świata naturalnego. Często w portretach, abstrakcyjnych pejzażach, obiektach ukrywam tajemnice roślin, które przejmują rolę organicznej linii tworzącej konstrukcję obrazu. Operuję wyrazistą gamą kolorystyczną, kontrastowymi połączeniami barw. Moje malarstwo nie jest realistyczne, jest raczej subiektywną wizją realnego świata.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl