Konferencja naukowa: W cieniu swoich uczniów

2019-04-10 10:00
2019-04-10 16:00
Akademia Muzyczna
Konferencja
Akademia Muzyczna

Konferencja naukowa pod kierownictwem dr hab. Aleksandry Kłaput-Wiśniewskiej
10 kwietnia 2019, godzina 10.00 -
Spotkanie z folklorem kujawskim
. mgr Agnieszka Kostrzewa,Toruń - Kujawskie folklor w badaniach okresu powojennego
. mgr Wanda Szkulmowska, Bydgoszcz - Muzyka ludowa w Osięcinach - kujawski fenomen
. WYSTĘP ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO - 30 lat zespołu "Kujawioki "z Osięcin"
10 kwietnia 2019, godzina 14.00
. dr hab. Aleksandra Kłaput-Wiśniewska, Bydgoszcz  - Grosse Kompositionslehre Hugo Riemanna - i jej reminiscencje w polskim nauczaniu kompozycji.
. dr Małgorzata Lisecka, Toruń - Kontrapunkt Zygmunta Noskowskiego wobec współczesnych teorii zachodnich.
. dr hab. Elżbieta Szczurko, Bydgoszcz - Zasługi Kazimierza Sikorskiego dla pedagogiki kompozycji i teorii muzyki.
. dr Iwona Fokt, Poznań - Andrzej Koszewski - kompozytor, muzykolog, pedagog.
. dr Ewa Rzanna-Szczepaniak, Poznań - Florian Dąbrowski. Kompozytor i pedagog.
. dr Igor Savchuk - Borys Latoszyński - pedagog kompozycji.
. dr Alyona Borshuliak, Kamieniec Podolski - Działalność pedagogiczna Tadeusza Ganickiego.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl