logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoszcz JUG - meetup #27

2019-04-11 18:00
2019-04-11 20:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Pozostałe
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Prowadzącymi będą Zbyszko Papierski i Sebastian Łaskawiec.
Prelegenci opowiedzą nam o następujących tematach:
Zbyszko Papierski: Wzorce komunikacyjne w sieciach organicznych
Porozmawiajmy o rzeczach wszystkim Wam świetnie znanych. Głodzenie wątków. Długie bloki synchronize. Niestabilne I/O. Problemy w wyborem lidera w klastrze. To wszystko, to oczywiście problemy komunikacji.
Takiej międzyludzkiej.
Czym innym jest meeting niż blokiem synchronize, rozciągniętym na wątki naszej uwagi? Cały projekt upada, bo jedna osoba wylądowała na L4 – dziwnie podobne do potężnych stron, upadających z powodu jednej niedziałającej usługi! Komunikacja, ta w realnych życiu, ma dużo wspólnego z komunikacją pomiędzy wątkami/ procesami/maszynami. Obie są trudne – obie też powinny być przemyślane. Co najważniejsze dla nas – są pewnie lekcje, które odnoszą się do obu! No dobra, ale czemu ja, programista, miałbym się tym przejmować? – zadajesz sobie pytanie. Odpowiedź jest prosta – komunikacja nie jest dziedziną przeznaczoną tylko i wyłącznie Product Managerom czy architektom. Niekończące się spotkania, czy ciągła niemożność dojścia do decyzji – to są rzeczy, które skutecznie wysycają twoje wewnętrzne zasoby i spowalniają cię w podobny sposób, jak niepotrzebna synchronizacja spowalnia twój kod.
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób wiedza o współczesnych procesorach może nam pomóc zorganizować efektywne spotkania.
Przekonamy się, co wspólnego mają ze sobą programiści i Java Memory Model.
Nauczymy się, jak zaprojektować nieblokującą komunikację, i to bez używania brzydkich tricków jak Unsafe!
Ostrzeżenie – ludzie będą tutaj porównywani do zasobów.
Bio:
Inżynier, z silnym uzależnieniem od produktowej warstwy rozwiązania. Związany w przeszłości z Allegro, Jirą a ostatnio Dynatrace. Wszędzie gdzie się da szuka ciekawych danych, szczególnie takich bez struktury, Po godzinach zajmuje się inicjatywami trójmiejskiego JUGa, takimi jak Hackengarten, a także ostatnio próbuje nauczyć się swojego pierwszego (i najprawdopodobniej ostatniego) języka orientalnego.
Sebastian Łaskawiec: Keycloak - uwierzytelnianie i autoryzacja w świecie mikro-serwisów
Nazwa użytkownika i hasło… Niby niewiele, a można na tej podstawie zrobić bardzo dużo. Ale jak to się ma do mikro-serwisów? Jak to się dzieje, że nie musimy się logować do wielu stron w naszej firmie, tylko do jednej? I co to są te “tokeny”? Na te i inne pytanie postaram się odpowiedzieć na mojej prezentacji. Zabiorę Was w świat autentykacji i autoryzacji. Sprawdzimy, co jest ten oAuth i czy uprawnienia można oddelegować (a jak tak, to gdzie?).
Bio:
Sebastian jest programistą zajmującym się projektami Keycloak i Red Hat SSO w firmie Red Hat. Sebastian zajmuje się przede wszystkim integracją z chmurami opartymi o kontenery, takimi, jak OpenShift, czy Kubernetes. W wolnym czasie, Sebastian zajmuje się badaniami nad wykorzystaniem Uczenia Maszynowego w automatycznym utrzymaniu i optymalizacji infrastruktury - nurcie NoOps. Prywatnie, ojciec, gitarzysta i piwowar domowy.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.
Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl