logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ANIMOCJE: Młodość w offie, czyli replika LFF 2018

2019-04-12 10:35
2019-04-12 12:00
Bydgoszcz, Biblioteka Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego
Pozostałe
Film

wstęp wolny, dla uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
ŁĄCZNY CZAS TRWANIA POKAZU: ok. 80’
Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego, znany do 2016 roku jako „Złote Mrówkojady”. Do dziś nazwę tę noszą statuetki wręczane laureatom. Powstały w 2007 roku projekt to idealna przestrzeń dla tych, którzy lubią zadawać pytania i zastanawiać się nad odpowiedziami. To dla nich sięgamy po starannie wyselekcjonowane filmy z całego świata. Jednocześnie LFF łączy tradycyjne konkursy filmowe z nowoczesnym podejściem i lubelską otwartością. Na festiwalu nie brakuje różnorodnych warsztatów, koncertów, zabaw oraz długich rozmów zarówno z polskimi twórcami, jak i zagranicznymi gośćmi, którzy chętnie wtapiają się w społeczność festiwalową i konsekwentnie podkreślają niepowtarzalny klimat LFF. Od lat rozwijamy naszą filozofię kina, jako pretekstu do spotkań, wymiany poglądów i wzajemnego poznawania się. Napędza nas pasja, którą chcemy zarażać innych.
Wszystkie filmy w ramach LFF prezentowane są w blokach tematycznych, co jest wyróżnikiem festiwalu. Dodatkowo, na zakończenie każdego dnia, publiczność spotyka się z organizatorami i twórcami w specjalnej strefie nazwanej Film Cafe, by porozmawiać o obejrzanych produkcjach. Specjalnie dla MFFA Animocje przygotowaliśmy replikę LFF 2018, po której odbędzie się dyskusja - jej głównym tematem będzie młodość.
PROGRAM PROJEKCJI:
1. Pola, reż. Edyta Rembała (Polska) 2017, 20’
Jedenastoletnia Pola nie może pogodzić się z wyjazdem matki do pracy za granicę. Postanawia uciec. Zabiera ze sobą młodszą siostrę...
2. Bacha Posh, reż. Katia Scarton-Kim (Szwajcaria) 2018, 20’
Nadim, afgański chłopak, żyje ze swoją rodziną w obozie dla uchodźców w Calais i pomaga swojemu ojcu w sklepie. Skrywa pewien sekret…
3. Żołnierz w rozmiarze L / Large Soldier, reż. Noa Gusakov (Izrael) 2017, 23’
Jest 1973 rok, czas wojny w Izraelu. Piętnastoletnia Sherry chce mieć chłopaka. Wymiana listów z nieznajomym żołnierzem pozwala jej wierzyć, że właśnie poznała pierwszą miłość. Ale co się stanie, kiedy wyimaginowany żołnierz okaże się prawdziwy?
4. Szkolny blues / Schoolyard Blues, reż. Maria Eriksson-Hecht (Szwecja) 2017, 17’
To pierwszy dzień Johna w szkole. Niespodziewanie w domu pojawia się jego brat Mika, który nie tylko chce go odprowadzić, ale przede wszystkim nauczyć twardych zasad, którymi rządzi się szkolne życie.

______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl