logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ANIMOCJE: Dom wilka, reż. C. León, J. Cocina

2019-04-09 20:00
2019-04-09 22:00
Kino Orzeł
Film
Kino Orzeł

język oryginalny: hiszpański, niemiecki, napisy: polskie, angielskie
Kategoria wiekowa: 16+
Czas trwania: 74‘
Młoda kobieta, Maria, ucieka z sekty założonej przez niemieckich fanatyków religijnych. Zaszywa się w domku na południu Chile, gdzie zostaje ciepło przyjęta przez jedynych lokatorów: dwie świnie. Niczym we śnie, dom reaguje na uczucia Marii. Zwierzęta powoli przeobrażają się w istoty ludzkie, azyl zmienia się w świat z najgorszego koszmaru. Ta animowana bajka to narzędzie indoktrynacji stworzone przez przywódcę sekty. Dom wilka inspirowany jest prawdziwą historią osady Colonia Dignidad.
Cristóbal León i Joaquín Cociña (oboje ur. w 1980 roku w Chile) pracują razem od 2007. Wspólnie z Nilesem Atallahem założyli firmę produkcyjną Diluvio. Oboje ukończyli Universidad Católica w Santiago, a León kształcił się także na Universität der Künste w Berlinie i w De Ateliers w Amsterdamie.
W swoich eksperymentalnych filmach Leon i Cociña na nowo interpretują religijne symbole i magiczne rytuały wywodzące się z tradycji Ameryki Łacińskiej. Łączą różne techniki: m.in. fotografię, rysunek, rzeźbę, taniec czy performance. Filmowy język poklatkowych dzieł Leóna i Cociñy wyróżnia się surowością; figurki z papier-mâché czy niewinnie wyglądające rysunki kontrastują z ciężarem poruszanych w filmach tematów, takich jak religia, seks czy śmierć.
León i Cociña to zdobywcy wielu nagród. Ich filmy miały swoje premiery na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Rotterdamie czy Locarno. Ich prace wystawiane były na biennale i w muzeach w krajach Ameryki Łacińskiej, a także m.in. w Whitechapel Gallery w Londynie, Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, KW w Berlinie, na Biennale w Wenecji w 2013 roku czy w ramach Art Basel Statements 2012 w Upstream Gallery w Amsterdamie. Pierwszy pełnometrażowy film duetu, "La Casa Lobo", powstawał jako wędrowna instalacja artystyczna o charakterze work in progress w muzeach, centrach kultury i galeriach sztuki. Światowa premiera filmu miała miejsce w 2018 roku w ramach sekcji Forum Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, zdobywając nagrodę Caligari.

______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl