logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Małe Animocje: Tito i ptaki, reż. G. Bitar, A. Catoto Dias

2019-04-07 12:00
2019-04-07 14:00
Kino Orzeł
Film
Dla dzieci
Kino Orzeł

język oryginalny: portugalski, napisy: angielskie, lektor: polski
kat. wiekowa 9+
czas trwania: 73‘
Dziesięcioletni Tito mieszka z matką. Nagle wybucha tajemnicza epidemia: ludzie chorują pod wpływem strachu. Wkrótce Tito odkrywa, że lekarstwo może mieć coś wspólnego z pracami badawczymi nad śpiewem ptaków, prowadzonymi przez zaginionego ojca chłopca. Wyrusza więc z przyjaciółmi w podróż, by ocalić świat przed epidemią. Walka o antidotum staje się dla Tito okazją, by poszukiwać ojca i stawiać sobie pytania o własną tożsamość.
Na film składają się olejne obrazy, stanowiące tło, cyfrowe rysunki i animacja graficzna.
Gustavo Steinberg urodził się w São Paulo w 1973 roku. Od 1995 roku wyprodukował sześć filmów fabularnych, wyreżyserował dwa, a do czterech napisał scenariusze. Jego produkcje zdobyły wiele nagród, m.in. nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, Digital Award na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, nagrodę młodego jury na 53. Festiwalu Filmowym w Locarno, nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Latin American Los Angeles Film Festival, kwalifikację do oficjalnej selekcji 37. New York Film Festival.
Filmografia
2018 Tito i ptaki (animacja, pełnometrażowy)
2008 End of the line (aktorski, pełnometrażowy)
Gabriel Bitar pracował nad tytułowymi sekwencjami i animacjami do wielu programów telewizyjnych i filmów fabularnych w Brazylii, takich jak Tropicália, Cidade Cinza i Tim Maia, a następnie współreżyserował Tito i ptaki. Jego warsztat wyróżnia bogactwo środków i różnorodność stosowanych materiałów. Maluje, fotografuje, tworzy akwaforty. Jest też członkiem multimedialnego kolektywu Várzea Ilustrada, specjalizującego się w pokazach animacji na żywo i interaktywnych projekcjach multimedialnych. Czterokrotny zdobywca nagrody na brazylijskim Festival do Minuto. Producent, animator i reżyser filmu krótkometrażowego The City and Desire Nº5. Współpracuje ze studiem animacji Veranito, w którym powstał film Tito i ptaki.
Filmografia
2018 Tito i ptaki (animacja, pełnometrażowy)
André Catoto Dias , ur. w 1979 r. w Rio de Janeiro, jest dziennikarzem. Odkąd ukończył studia, pracował przy produkcjach audiowizualnych. Dwa spośród jego filmów krótkometrażowych zdobyły nagrody na brazylijskim Festival do Minuto: Segredo (2008) i Receita de todo dia (2009). Wyreżyserował też krótkometrażowy film Imo (2011), a w 2015 roku zwyciężył na festiwalu Cultura Inglesa i wyprodukował krótki metraż pt. Say I am Only Seventeen. Jego ostatni film krótkometrażowy to @disexta. W 2011 roku założył studio animacji, które funkcjonuje do dziś.

______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl