logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ANIMOCJE: KinoMANUAL - warsztaty

2019-04-07 16:00
2019-04-09 17:00
Barka "Lemara"
Pozostałe
Barka "Lemara"

Warsztaty: KinoMANUAL - warsztaty animacji rysunkowej.
Prowadzenie: Aga Jarząb, Maciej Bączyk
7 kwietnia, godz. 16.00 , Barka Lemara, ul. Spichlerna 1
8-9 kwietnia, godz. 17.00 , Barka Lemara, ul. Spichlerna 1
Cena: 20 zł / 3 dni; wiek uczestników: 11-15 lat
informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl
Pokaz filmów warsztatowych: 13.04., sobota, godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny
Warsztaty łączące technikę animacji rysunkowej (na papierze, kalce, szkle i innych materiałach) z techniką tworzenia filmów bezpośrednio na taśmie filmowej. Dla uczestników będzie to niepowtarzalna okazja do zetknięcia się z archiwalną już technologią filmową i wyświetlenia efektów swojej pracy za pomocą analogowego projektora.
KinoMANUAL to mała, niezależna manufaktura audiowizualna, skupiona na eksperymentowaniu z ruchomym obrazem i dźwiękiem. Eksploruje głównie analogowe techniki filmu stop-motion, takie jak animacja rysunkowa, wycinanka, non camera, wykorzystując fizyczny kontakt z używanym tworzywem. KinoMANUAL tworzy dwójka artystów: Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Ich wspólne filmy i obiekty chcą korespondować z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. KinoMANUAL współpracuje z międzynarodowymi artystami i instytucjami kulturalnymi, realizując animowany motion design. Prowadzi również warsztaty filmu animowanego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Aga Jarząb – absolwentka ASP we Wrocławiu, dyplom w Pracowni Intermedialnej Wydziału Grafiki. Jest stypendystką MKiDN w programie „Młoda Polska”. Dwa jej filmy z cyklu „Siostry z domu Jarząb” znajdują się na antologii „Akcja – animacja” wydanej przez NiNA (teraz FiNA). Jej prace z cyklu „Zrób coś ze sobą, dziewczyno” znajdują się w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Sztuki Mediów macierzystej uczelni. Zajmuje się eksperymentalnym filmem animowanym oraz sztuką na pograniczu filmu i instalacji.
Maciek Bączyk – zajmuje się dźwiękiem i obrazem, zarówno w praktyce, jak i w teorii. Nagrywa płyty i koncertuje od 1999 roku z zespołami: AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty, a obecnie Pin Park i Kristen. Równolegle do aktywności muzycznej rozwija działania w obszarze sztuk audiowizualnych. W 2006 roku wystawą „Niewidzialna mapa Wrocławia” debiutował w BWA Wrocław, galeriaAwangarda. Rozwija projekty w obszarze wielu mediów i na ich przecięciu: malarstwo, film eksperymentalny, instalacja, sound art. Preferuje tradycyjne, analogowe techniki pracy. Jest doktorantem w Katedrze Sztuki Mediów Wrocławskiej ASP.

______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl