logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ANIMOCJE: Mural w Moście - warsztaty

2019-04-04 17:30
2019-04-07 11:00
Barka "Lemara"
Pozostałe
Barka "Lemara"

Mural w moście
prowadzenie: Andrzej Poprostu, Natalia Dziedzic
Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwszego dnia omawiamy najważniejsze zagadnienia animacji i malowania murali. Uczestnikom warsztatów zostaną przedstawione zasady budowania najważniejszych i najatrakcyjniejszych ruchów w animacji (rysunkowej, lalkowej, 3D). Obejrzymy krótkie animacje murali, animowane teledyski oraz GIF-y artystów. Następnie uczestnicy skonstruują swoją autorską historię, którą narysują w storyboardzie, a w części praktycznej namalują na ścianie.
Andrzej Poprostu – pochodzący z Torunia artysta, ilustrator, twórca realizacji wielkoformatowych. W swoich pracach filtruje rzeczywistość ilustracyjnymi narracjami wpisanymi w przestrzeń miejską. Ma na koncie kilkaset autorskich murali na terenie, kraju i za granicą. Aktualnie zatrudniony w gamedev. Zajmuje się też mappingiem, ilustracją, komiksem oraz projektuje wzory haftów krzyżykowych dla swojej mamy.
Natalia Dziedzic – absolwentka reżyserii filmów animowanych i efektów specjalnych w PWSFTviT w Łodzi (2013). Zajmuje się reżyserią animacji, animacją 2D, oprawą plastyczną, online’em, korekcją barwną oraz prowadzeniem warsztatów. Reżyserka filmów animowanych pt. Kiermasz storczyków, który zdobył 8 nagród na polskich festiwalach, Łakomstwa Endemita, który zwiedził ponad 30 festiwali na całym świecie oraz 20-minutowej produkcji dla dzieci pt. Wtorek w poniedziałek. Pracowała przy teledyskach m.in. dla L.U.C-a, Disparates, Samokhin Band. W 2015 roku była częścią ekipy animatorów przygotowującej wystawę stałą dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 2017 roku nadzorowała prace nad animacjami 2D do pełnometrażowego filmu dokumentalnego Habit i zbroja Pawła Pitery. Od 2014 roku związana jest także ze studiem postprodukcyjnym w Warszawie.
cena 30 zł/4 dni, informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl
dla kogo: 15 +
4 kwietnia, godz. 17.30, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 - teoria
5 kwietnia, godz. 17.30, Mosty Solidarności - animacja muralu w praktyce
6-7 kwietnia , godz. 11.00, Mosty Solidarności - animacja muralu w praktyce
Pokaz filmów warsztatowych: 13.04., sobota, godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny

______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl