I Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn - Adam Papée in memoriam

Floret mężczyzn
12.00 - rozpoczęcie eliminacji grupowej
Finały po zakończeniu walk eliminacji bezpośredniej
Turniej rozgrywany zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szermierczego oraz FIE
Po raz kolejny Polski Związek Szermierczy przyznał UKS MDK 5 Bydgoszcz organizację jednego z trzech w sezonie Pucharów Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Będzie to jednocześnie Memoriał Adama PAPÉE (1895-1990) - ps. "Gil", doktor praw, bankowiec, jeden z pierwszych szablistów polskich, czterokrotny olimpijczyk (1924, 1928, 1932, 1936), epoka w historii polskiej szermierki, dwukrotny brązowy medalista (1928, 1932), Nie urodził się w Bydgoszczy, jednak przez ostatnie 22 lata swojego długiego życia związany był z naszym miastem i tutaj został pochowany na cmentarzu na Osiedlu Błonie. W Bydgoszczy mieszka jego druga żona Irena Mathey - Papée - była florecistka.

Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl