logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

„Złota Rączka” pomoże bydgoskim senioromNaprawi cieknący kran, wymieni żarówkę, pomoże w uszczelnianiu okien czy wieszaniu półek – w Bydgoszczy działa program „Złota Rączka”. Dzięki temu starsi mieszkańcy otrzymają darmową pomoc w drobnych domowych pracach.

NA CZAS PANDEMII REALIZACJA PROGRAMU "ZŁOTA RĄCZKA" ZOSTAŁA ZAWIESZONA

Zachęcamy starsze osoby potrzebujące wsparcia
do korzystania z programu "Zakupy dla seniora".

- --- - ---

Program skierowany jest dla osób powyżej 65 roku życia, samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo, których dochód nic przekracza kwoty 1402,00 zl netto.

Polega na świadczeniu pomocy w nieskomplikowanych sprawach technicznych w miejscu zamieszkania seniora tj. bezpłatnych usług naprawczych, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy i uprawnień, natychmiastowej interwencji i nie są świadczone w ramach innych umów np. przez wspólnotę mieszkaniową czy administrację budynku. 

Chodzi o pomoc m. in. w: wymianie klamek, wkręceniu korków, naprawie cieknącego kranu, czy czyszczeniu odpływu, wymiany uszczelek, uszczelnianiu okien lub drzwi, przymocowanie luster, obrazów czy półek, podklejanie listew, wymianę gniazdek i inne drobne czynności naprawcze.

Wykonawcą usług naprawczych są pracownicy techniczni MOPS. Ale uwaga - usługa wraz z materiałami potrzebnymi do jej wykonania nie może przekroczyć 50 zł. brutto - tylko w tym przypadku naprawa będzie bezpłatna. Natomiast koszt materiałów przewyższający tę kwotę pokrywany będzie ze środków własnych osoby zgłaszającej usterkę lub naprawę. Możliwe będą dwie wizyty pracownika - pierwsza wizyta, która nastąpi w ciągu tygodnia od zgłoszenia to wstępne oględziny (ustalenie czy usterka jest możliwa do usunięcia w ramach projektu, wycena materiałów). Druga wizyta - usunięcie usterki.

Z programu "Złota rączka" można korzystać maksymalnie co 3 miesiące.

Zgłoszenia usług naprawczych przyjmowane są telefonicznie przez wyznaczonego pracownika MOPS w godzinach 9:00 – 13:00, tel. 52 32 54 450 lub osobiście od poniedziałku do piątku w siedzibie MOPS w godzinach od 9:00-13:00, parter pok. nr 17.

Szczegóły programu w REGULAMINIE