Wsparcie budownictwa komunalnego z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego przy ul. Zygmunta Augusta 30 i Rycerskiej 11 i 13 w Bydgoszczy.

Miasto Bydgoszcz otrzymało wsparcie finansowe z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego na budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z mieszkaniami na wynajem, lokalami usługowymi i podziemnym garażem wielostanowiskowym przy ul. Zygmunta Augusta 30 i Rycerskiej 11 i 13 w Bydgoszczy.

Całkowita wartość zadania:
53.861.931,42 zł

Finansowanie:
14.810.451,42 zł - finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat (bezzwrotne)
23.000.000,00 zł - kredyt BGK w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego
6.300.000,00 zł - środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (bezzwrotne)

Opis zadania:
Budowa w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych ze 127 mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem wraz z wbudowaną w podziemiu budynku halą garażową z 42 miejscami postojowymi. W ramach zadania w parterze budynku wybudowane zostaną również dwa lokale usługowe przeznaczone na wynajem. Budynki w zabudowie pierzejowej, budynek przy ul. Zygmunta Augusta – ośmiokondygnacyjny, pięciokondygnacyjny, budynek przy ul. Rycerskiej 11 i 13 – pięciokondygnacyjny, dwuklatkowy.
Inwestorem jest Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Bydgoszczy.
Rozpoczęcie realizacji zadania nastąpiło 26 czerwca 2023 roku. Zasiedlenie budynku planowane jest w III kwartale 2025 roku.