Integracja systemu teleinformatycznego z platformą ePłatności w mObywatelu

Miasto Bydgoszcz otrzymało wsparcie Ministra Cyfryzacji w postaci dotacji celowej na finansowanie integracji systemu teleinformatycznego w celu umożliwienia skorzystania z usługi online polegającej na obsłudze elektronicznych transakcji płatniczych.

Pilotażowe wdrożenie polegało na udostępnieniu możliwości bezprowizyjnego opłacenia online zobowiązań, m.in. z tytułu podatku od nieruchomości. Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali dostęp do informacji o bieżących zobowiązaniach: kwocie i terminie płatności oraz wygodną alternatywę do osobistej wizyty w urzędzie. Funkcjonalność została udostępniona w aplikacji na urządzenia mobilne mObywatel i w witrynie internetowej mObywatel.gov.pl.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu państwa, w ramach dotacji celowej, w wysokości 721 554,64 zł.