Waldemar Biniecki na spotkaniu w ratuszu

31 maja w ratuszu gościł Waldemar Biniecki, Redaktor Naczelny "Kuryera Polskiego" w Milwaukee, Wisconsin, wraz z żoną dr Susan Yelich. Z gośćmi spotkał się zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Waldemar Biniecki, redaktor naczelny portalu internetowego Kuryer Polski (kuryerpolski.us), został tegorocznym laureatem nagrody im. Macieja Płażyńskiego w kategorii dziennikarz medium polonijnego. Jury nagrodziło go za cykl dwujęzycznych publikacji w Kuryerze Polskim, dzięki którym polski punkt widzenia dociera do odbiorców nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Nagroda im. Macieja Płażyńskiego jest jak dotąd jedyną nagrodą, którą jest honorowana praca dziennikarzy i mediów służących Polonii. Nagroda jest przyznawana co roku za pracę dziennikarską w roku poprzednim, w czterech kategoriach: dziennikarz medium polonijnego, dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne, dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polski, Polaków i Polonii, redakcja medium polonijnego. Nagrody w każdej z trzech kategorii dziennikarskich stanowią: statuetka oraz nagroda finansowa w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. W imieniu Prezydenta Miasta Bydgoszczy gratulacje laureatowi nagrody złożył wiceprezydent Michał Sztybel. Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach współpracy w dziedzinie edukacji uniwersyteckiej oraz współpracy z Polonią w Stanach Zjednoczonych.

Waldemar Biniecki - Redaktor Naczelny "Kuryera Polskiego" w Milwaukee, Wisconsin. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Stały publicysta i felietonista "Tygodnika Solidarność". Amerykański korespondent mediów w Polsce. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Działacz polonijny, propagator Pax Polonica, dwujęzyczności i propolskiego lobbingu.