Partenrskie Mannheim gra z WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 30 stycznia. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano także w Karlsruhe - Mannheim.

Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony był zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.

Towarzystwo Niemiecko-Polskie i Polonia w Mannheim przekazało prezydentowi Rafałowi Bruskiemu żużlowy plastron z podpisem mistrza Tomasza Golloba. Plastron to doskonały prezent dla wszystkich fanów „czarnego sportu” oraz wartościowy nabytek uzupełniającym zbiory prawdziwego kolekcjonera. Oprócz identycznego plastronu w Mannheim można było także licytować m.in. koszulkę z autografem lekkoatlety Pawła Wojciechowskiego, zawodnika bydgoskiego Zawiszy, mistrza świata seniorów z roku 2011 oraz medalisty juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowego mistrza Europy.