logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatralne emocje w plenerzeW ramach letniego cyklu „Małe formy teatralne” zapraszamy na dwa recitale i dwa monodramy, które zobaczyć będzie można w wakacyjne poniedziałkowe wieczory w amfiteatrze przy Operze Nova. Wystąpią m. in. Sonia Bohosiewicz i Piotr Machalica.

Sonia Bohosiewicz

Jako pierwsza na scenie w ramach „Małych form teatralnych” zaprezentuje się znana aktorka, Sonia Bohosiewicz. Na ekranie pojawiła się w 1994 roku w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra. Zagrała w sumie w 60 filmach, spektaklach teatralnych i serialach. W Bydgoszczy wystąpi z recitalem pt. „10 sekretów Marilyn Monroe”. Zaśpiewa utwory niezapomnianej gwiazdy Hollywood, ale też piosenki Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry.

W programie m.in. „Diamonds are the best girl’s friend”, „New York, New York”, „I’ve got you under my skin”, „Teach me, Tiger” czy „I’m beginning to see the light”. Podczas koncertu usłyszymy także m.in. tytułowy utwór: „On the Sunny Side of the Street” z filmu „Ekscentrycy”, w której Bohosiewicz popisała się doskonałym aktorstwem i talentem wokalnym. 

Piotr Machalica

Kolejnej gwiazdy „Małych form teatralnych” przedstawiać nie trzeba – 22 lipca wystąpi bowiem Piotr Machalica. Aktor ma na koncie wiele genialnych kreacji aktorskich,  m.in. w „Medei” Eurypidesa w reż. Zygmunta Hübnera, „Trzech siostrach” Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej czy „Królu Learze” Williama Szekspira w reż. Piotra Cieplaka. Grał m. in. na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Ochota, Rampa, Ateneum, a także Studio Buffo, Roma czy Syrena. 

Przed bydgoską publicznością wystąpi z recitalem „Mój ulubiony Młynarski”. To hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który jego piosenki śpiewa od zawsze. W koncercie Machalicy przeplatanym opowieścią i poezją usłyszymy utwory m. in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą”, czy „Blue Tango”.

Maciej Wilewski

12 sierpnia na „Małych formach teatralnych” wystąpi Maciej Wilewski. Jego „Abonent czasowo dostępny” to zbiór pięciu satyrycznych monologów składających się w jedną całość. Bohater jest typem „obrotnego cwaniaczka”, żyje z zasiłku i dorabia nielegalny sposób. Ma żonę i dziecko, jednak ponad życie rodzinne przedkłada spotkania z kolegami. Na co dzień nie potrafi obejść się bez telefonu komórkowego. Rozmawia zawsze i nie ma sytuacji, w której by nie odebrał telefonu. Dzięki zbiegowi okoliczności bohater trafia na terapię uzależnień, która kończy się w zaskakujący sposób zarówno dla bohatera, jak i psychologa.

Marcin Kwaśny

Jako ostatni wystąpi aktor, scenarzysta i reżyser teatralny, Marcin Kwaśny z brawurowym one man show pt. „Rozkwaś Polaka!”. Monodram napisał Wojtek Miłoszewski, a wyreżyserowała go Marta Ogrodzińska-Miłoszewska. "Rozkwaś Polaka!" to drapieżna satyra na współczesną Polskę i Polaków. Spektakl utrzymany jest w konwencji badania statystycznego, a sam bohater jest ankieterem. Z kolei publiczność występuje w roli "próby statystycznej".

„Małe formy teatralne”, amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00. Wstęp wolny.

8 lipca 2019  - „10 sekretów M. Monroe” Sonia Bohosiewicz

22  lipca 2019 - "Mój ulubiony Młynarski" Piotr Machalica

12  sierpnia 2019 -  „Abonent czasowo dostępny” Maciej Wilewski

26 sierpnia 2019  - „Rozkwaś Polaka” Marcin Kwaśny