Sprawne zarządzanie i wdrażanie programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza w 2024 roku

W projekcie sfinansowane zostaną działania mające na celu obsługę procesów w zakresie zarządzania programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza, jego wdrażania, wyboru projektów, monitorowania, sprawozdawczości, ewaluacji i kontroli, certyfikacji oraz obsługi Komitetów Monitorujących i grup roboczych.

Celem projektu jest zapewnienie odpowiedniego standardu oraz środowiska pracy, umożliwiającego pracownikom prawidłowe wykonywanie powierzonych zadań poprzez m.in. zapewnienie właściwej powierzchni biurowej, archiwizacyjnej i magazynowej (wynajem powierzchni, remont, koszty utrzymania), przygotowanie stanowisk i narzędzi pracy (zakup sprzętu komputerowego, nowoczesnego oprogramowania, materiałów biurowych) oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników poprzez finansowanie różnorodnych form dokształcania, tj: kursów, szkoleń, warsztatów oraz seminariów.

Projekt jest skierowany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako Instytucji Zarządzającej (IZ), Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu – Instytucji Pośredniczącej (IP WUP) oraz Miasta Bydgoszcz reprezentującego Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego i pełniącego funkcję Instytucji Pośredniczącej (IP ZIT) dla programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 9 650 125,00 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 8 202 606,25 zł