Spotkanie Związków ZIT w Bydgoszczy

W dniach 12-13 czerwca br. Miasto Bydgoszcz gościło przedstawicieli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, 16-tu Związków ZIT z Polski oraz Dyrektora Unii Metropolii Polskich.

Gości powitał Prezydent Bydgoszczy Pan Rafał Bruski. Podczas spotkania omawiano rolę Związków ZIT w nowej perspektywie unijnej na lata 2021-2027. Kluczowymi tematami były: prace nad strategiami opracowywanymi dla obszaru funkcjonalnego przez Związki ZIT, zakres porozumień zawieranych pomiędzy Związkiem ZIT a Instytucją Zarządzającą programem regionalnym oraz udział i rola Związków ZIT w Komitecie Monitorującym i grupach roboczych przy KM.

Spotkania Związków ZIT to doskonała płaszczyzna wymiany wiedzy i doświadczeń. Spotkanie eksperckie ZIT w Bydgoszczy jest ważnym etapem w budowaniu skutecznej współpracy między instytucjami odpowiedzialnymi za rozwój terytorialny. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest osiągnięcie lepszych rezultatów i efektywnego wykorzystania środków finansowych, by zwiększyć rozwój obszarów metropolitalnych.