Prezentacja książki „ Pamiętać i Zrozumieć/Erinnern undnd Verstehen”

"Pamiętać i Zrozumieć" to publikacja autorstwa Giseli Medzeg, wieloletniej Prezes Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Mannheim-Ludwigshafen, opisująca 40-letnią historię Towarzystwa, 30-letnie partnerstwo miast Bydgoszczy i Mannheim oraz 10-letnią współpracę Towarzystw z Bydgoszczy i Mannheim.

21.11.2021 r w Kujawsko-Pomorskim Centrum  Kultury odbyło się wydarzenie promujące publikację „Pamiętać i Zrozumieć” – wydawnictwa opisującego historię działalności Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Mannheim-Ludwigshafen oraz trzy dekady współpracy partnerskiej pomiędzy Mannheim i Bydgoszczą. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele dwóch zaprzyjaźnionych towarzystw z miast partnerskich - Niemcy reprezentował m.in. przewodniczący Piotr Pilkowski, przedstawiciele władz miasta Bydgoszczy oraz instytucji współpracujących w ramach wymian i projektów. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, znany mieszkańcom Mannheim z licznych koncertów, które odbywały się w instytucjach miejskich oraz w Luisenpark –zajmującym 41 ha parku miejskim, ulubionym miejscu wypoczynku mieszkańców Mannheim.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy i Miasta Mannheim.