Ukraińscy goście uczą się od nas zarządzania miastem

Trzydziestoosobowa grupa uczestników programu „Szkoła Merów” gości w Bydgoszczy. Ukraińscy samorządowcy i działacze społeczni chcą podpatrzeć, jak skutecznie budować potencjał lokalnych władz i zarządzać miastem.

Szkoła Merów” to program przygotowania dla potencjalnych merów miast, działaczy społecznych i politycznych, którzy w przyszłości będą kandydować w wyborach, a także ich zespołów do spraw zarządzania miastami.

Na takie szkolenie do Bydgoszczy przyjechała grupa 30 osób z Kijowa. 6 września spotkali się z władzami Bydgoszczy, zapoznali się także z funkcjonowanie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W planach jest także spotkanie z dyrektorami Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Biurem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, wizyta w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, Międzygminnym Kompleksie Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o, a także zwiedzanie miasta.

Poprzednie edycje „Szkoły Merów” w 2015 i 2016 roku, które odbyły się w innych miastach Polski pozwoliły na przygotowanie ponad dwadzieścia zespołów, a siedem osób przeszkolonych w ramach programu piastuje obecnie stanowiska merów.

W ramach programu „Szkoły Merów”, goście z Ukrainy, oprócz Bydgoszczy, odwiedzą Lublin, Warszawę, Gdańsk i Sopot.