6 września delegacja z Włoch w Bydgoszczy

Na zaproszenie Fundacji ORION z Orłowa i Wójta Gminy Inowrocław, Tadeusza Kacprzaka, nasze miasto odwiedziła delegacja z Włoch z autonomicznej prowincji Bolzano (Trydent - Górna Adyga, Południowy Tyrol, 116 gmin). Wśród członków delegacji był Pana Roberto Bizzo, Prezydent Autonomicznej Prowincji. Z gośćmi o turystyce i potencjale Bydgoszczy rozmawiała Pani Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta.

Podczas wizyty w Bydgoszczy goście zwiedzili Bydgoszcz, podziwiali panoramę miasta z tarasu apartamentowca nad rzeką Brdą, a następnie odwiedzili obiekty na Szlaku Wody, Przemysłu i RzemiosłaTeH2O.

Prezydent Bizzo jest szczególnie zainteresowany rozwojem turystyki i wymianą doświadczeń w tym zakresie, poszukuje nowych kontaktów do współpracy. Zarządza regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie, jednakże Trydent Górna Adyga pozostaje w cieniu sąsiednich regionów i wspaniałych miast: Wenecji i Verony.

Wizyta została zrealizowana z inicjatywy młodego włoskiego artysty, Mirko Dematte, który często odwiedza Polskę oraz nasz region.