logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zaszczep się bez rejestracji!
Chcesz zaszczepić się bez rejestracji przed wakacjami? Szansa będzie już w czasie długiego weekendu!


W dniach 4-6 czerwca w punkcie szczepień powszechnych na UTP będzie można zaszczepić się szczepionką firmy Johnson&Johnson - bez kolejki i bez rejestracji. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaszczepić się przed wakacjami.

Jeśli chcesz się zaszczepić jeszcze przed wakacjami, będzie to możliwe już w najbliższy weekend. Bydgoszcz organizuje akcję dla wszystkich chętnych, którzy skończyli 18 lat i mają e-skierowanie.

W dniach 4-6 czerwca w godzinach 9.00-16.00 w wojewódzkim pilotażowym punkcie szczepień zlokalizowanym na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym będzie mogło zaszczepić się 500 osób. Szczepionka Johnson&Johnson wymaga przyjęcia tylko jednej dawki.

Przypominamy, że bydgoszczanki i bydgoszczanie, którzy chcą się zaszczepić przeciw koronawirusowi, a mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. Ta forma pomocy skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia, mających problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie, muszą wskazać podczas rozmowy z pracownikiem termin i miejsce szczepienia. Transport na szczepienie umawia się pod numerem telefonu: (52) 510 88 66. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót do domu po szczepieniu. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich.

Warto wiedzieć:
W Bydgoszczy działają dwa punkty szczepień powszechnych – na UTP oraz w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym oraz 58 punktów na osiedlach. Więcej Informacji tutaj.