Zaszczep się bez rejestracji

Miasto Bydgoszcz wspólnie z Przychodnią Bajka organizuje dwudniową akcję szczepień przeciwko COVID-19. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy się jeszcze nie zaszczepili do uczestnictwa w akcji i zaszczepienia się.

Plenerowe punkty szczepień zostaną uruchomione w następujących lokalizacjach:
- Amfiteatr przy Muzeum ul. Grodzka – 14 sierpnia br. (sobota), w godz. 12.00-18.00,
- Wyspa Młyńska – 15 sierpnia br. (niedziela) w godz. 10.00 - 16.00.

Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson oraz Pfizer (łącznie około 500 dawek). Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. W przypadku szczepionki Pfizer, drugą dawkę można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień.

Dotychczas liczba w pełni zaszczepionych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta to ponad 197 tys.

Szczepienie to jedyny sposób ochrony przed nadejściem kolejnej fali epidemii.

Do dyspozycji mieszkańców są także 2 stałe punkty szczepień powszechnych:
- UTP, ul. Kaliskiego 7 – czynny 7 dni w tygodniu w godz. 9-18;
- Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.