logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rząd wprowadza nowe obostrzenia




Od soboty, 27 marca br. rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa. Zamknięte będą m.in. żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wprowadzone zostają też nowe limity klientów w sklepach i placówkach pocztowych. Obostrzenia będą obowiązywać do 9 kwietnia.


Nowe ograniczenia związane są ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem w ostatnich tygodniach. Na wczorajszej (25 marca) konferencji prasowej Premier i Minister Zdrowia zapowiedzieli dodatkowe obostrzenia.

Od soboty, 27 marca zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (o powierzchni powyżej 2000 m kw.). Centra handlowe pozostaną zamknięte - z wyjątkiem sklepów spożywczych, księgarni, aptek, drogerii i salonów prasowych.

Rząd wprowadził też dodatkowe ograniczenia w liczbie klientów w sklepach:
•    1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 m kw.
•    1 osoba na 20 m kw. - w sklepach powyżej 100 m kw.

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

W związku z zamknięciem żłobków i przedszkoli, rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. W żłobkach i przedszkolach sprawowana będzie tylko opieka nad dziećmi osób zaangażowanych w walkę z covid-19 - pracowników służb medycznych i porządkowych.

Zamknięte pozostają kina, teatry, galerie sztuki i muzea. Uczniowie w dalszym ciągu uczą się zdalnie. Zamknięte pozostają również hotele (katalog wyjątków na stronie KPRM).