logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Punkt szczepień w BCTW prawie gotowy
Trwają intensywne prace nad uruchomieniem drugiego w Bydgoszczy, po Fordonie, punktu szczepień powszechnych. Punkt będzie zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Operatorem będzie Asklepios medica. Punkt będzie gotowy 4 maja br. Jego uruchomienie będzie uzależnione od dostaw szczepionek.


Pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych uruchomiliśmy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 20 kwietnia br. Punkt, którego operatorem jest Przychodnia Bajka działa 7 dni w tygodniu i ma potencjał szczepienia 700 osób dziennie.

Kolejny punkt, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie gotowy na przyjęcie pacjentów po majowym weekendzie. Będzie mógł działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zaszczepionych dziennie będzie mogło zostać 1200 osób. Partnerem medycznym jest Asklepios medica.

- Przygotowania są bardzo zaawansowane, otrzymaliśmy informację z Narodowego Funduszu Zdrowia o możliwości otwarcia punktu od 4 maja. W tym tygodniu przeprowadzone zostaną szkolenia 12 zespołów szczepiących, strażników miejskich i pozostałych pracowników. Mamy nadzieję, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek i będziemy mogli szybko i sprawnie szczepić bydgoszczanki i bydgoszczan. To dla nas priorytet – chcemy, by mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do wcześniejszych aktywności – mówi koordynująca punkty szczepień powszechnych zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 - Cieszę się, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie kolejnym punktem szczepień powszechnych w Bydgoszczy. Dołożymy starań, żeby mieszkańcom, którzy będą tu szczepieni zapewnić komfort i bezpieczeństwo – mówi Andrzej Półgrabski, Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który zarządza BCTW. 

 

Warto wiedzieć:

20 kwietnia br., wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, Bydgoszcz uruchomiła pierwszy w województwie pilotażowy punkt sczepień powszechnych. Jego potencjał to 700 szczepień tygodniowo, pracuje tu 5 zespołów. Punkt zlokalizowany jest na UTP przy ul. Kaliskiego(Fordon), jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 9-18.

Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian  - można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta lub w Przychodni Bajka. Takie same zasady będą obowiązywały w przypadku punktu sczepień w BCTW.