logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Podsumowanie finału z głową
Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bydgoszczanie jak co roku okazali serce. Wspólnie zebraliśmy ponad 300 tysięcy złotych. Zakończyła się także aukcja „Strzyżenie przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy” kwotą 1050 zł.


Pandemia odbiła się na tegorocznej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał w bydgoskim sztabie nie odbył się tak, jak wcześniej zaplanowano. Nie udało się też pobić rekordu sprzed roku, ale bydgoszczanie i tak okazali ogromne serce. Zebraliśmy ponad 300 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Suma, która trafiła do banku to dokładnie 333.995,03 zł, jednak ostateczna kwota będzie jeszcze wyższa, ponieważ nadal trwają niektóre aukcje i zbiórka pieniędzy do tzw. eSkarbonek. Rzeczywistą zebraną kwotę poznamy w drugiej połowie lutego.

W tym roku pieniądze do puszek zbierało ok. 550 wolontariuszy. Wśród nich był także prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, który kwestował tego dnia razem z przewodniczącą Rady Miasta, Moniką Matowską. W jego puszce znalazło się dokładnie 1453,67 zł. Natomiast w eSkarbonce, która została stworzona specjalnie na ciężkie czasy związane z pandemią, aby można było wesprzeć potrzebujących bez konieczności wychodzenia z domu, uzbierało się aż 6922 zł. Do tej „puszki” cały czas można się jeszcze dorzucić, klikając TUTAJ.

Zakończyła się również licytacja usługi oferowanej przez prezydenta, czyli strzyżenie włosów. W końcu to finał z głową! Z tej aukcji Rafał Bruski na rzecz fundacji przekazał 1050 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od niemal 30 lat, ratując zdrowie i życie dzieci, i nie tylko. Zebrane pieniądze przekazywane były m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali, naukę pierwszej pomocy, badania przesiewowe dla noworodków, a także wsparcie osób starszych.