logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz uruchamia masowe punkty szczepień
Od 19 kwietnia br. Bydgoszcz uruchamia punkty szczepień masowych. W 9 punktach na terenie miasta można będzie zaszczepić 18 tysięcy osób tygodniowo. Zależy nam, by bydgoszczanki i bydgoszczanie mogli zaszczepić się jak najszybciej.


- Od ponad roku borykamy się z trudnościami, jakie niesie pandemia. Jesteśmy zmęczeni i chcemy wrócić do normalności. Dlatego Bydgoszcz, chcąc zapewnić mieszkańcom szybką możliwość zaszczepienia się, otworzy 9 punktów szczepień masowych na terenie miasta - mówiła podczas dzisiejszego (7 kwietnia) briefingu prasowego zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz. Na terenie Bydgoszczy już teraz funkcjonuje 58 punktów szczepień, które mają możliwość zaszczepienia 17 tysięcy osób tygodniowo. Gdyby wykorzystane zostały wszystkie możliwości, czyli potencjał szczepień wszystkich punktów w mieście, w ciągu miesiąca moglibyśmy pierwszą dawką zaszczepić wszystkich mieszkańców Bydgoszczy - dodała. 

- Chcemy w jak najkrótszym czasie zaszczepić jak najwięcej bydgoszczanek i bydgoszczan. Dysponujemy transportem medycznym dla osób z niepełnosprawnościami i 70 plus, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień. Masowe punkty szczepień zlokalizowane są w różnych częściach miasta po to, by zapewnić możliwie dogodny dostęp dla wszystkich mieszkańców - dodała Agnieszka Bańkowska, dyrektorka Biura Zdrowia Urzędu Miasta Bydgoszczy. 

- Bydgoszcz jest gotowa - logistycznie i w zakresie infrastuktury - do akcji masowych szczepień mieszkańców. Apelujemy do rządzących, by zapewnili dostawy szczepionek na poziomie, który pozwoli w pełni wykorzystać potencjał wszystkich punktów szczepień w Bydgoszczy i jak najszybciej zaszczepić mieszkańców - zakończyła Iwona Waszkiewicz. 

Warto wiedzieć:
Tworzenie punktów szczepień masowych jest dobrowolne. Punkty organizujemy wspólnie z podmiotami leczniczymi, po uzgodnieniu z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Bydgoszcz od 19 kwietnia utworzy 9 Masowych Punktów Szczepień (lista z lokalizacjami dostępna jest tutaj) o tygodniowym potencjale 18 tysięcy szczepień. Dotychczas działające na terenie miasta punkty szczepień (58) mają możliwość zaszczepienia w sumie 17 tysięcy osób. W sumie daje to potencjał podania szczepionki 35 tysiącom bydgoszczan w ciągu tygodnia. Zasady rejestracji na szczepienia pozostają bez zmian.