Wycieczka z przewodnikiem „Wisłą do Fordonu” - Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

2023-06-25 14:00
2023-06-25 17:00
Bydgoszcz, Stary Rynek w Fordonie

Informacje od Organizatora:
Wydarzenie nawiązuje do szyperskich tradycji Bydgoszczy, których widocznym znakiem były m.in. plenerowe Wianki, celebrowane mocno w międzywojniu, znane również pod hasłem Dni Morza. Obrzęd spławiania wianków, wydarzenia artystyczne, rejsy rekreacyjne, miały podkreślać związki Miasta z wodą, być nawiązaniem do pierwotnej, ludowej obrzędowości. Nasze „Wianki Dwóch Rzek” byłyby oczywiście symbolicznym „spleceniem” Brdy oraz Wisły.
Jeśli Jej Wysokość Wisła pozwoli – wznosząc swą toń ponad lokalne łachy i mielizny – po raz pierwszy zabytkowa barka „LEMARA” przybije do nowego, fordońskiego nabrzeża!!! Bądźcie tam z nami!

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl