logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Seniorki Trenerki - spotkanie otwarte

2022-11-14 14:00
2022-11-14 16:00
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Pozostałe
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Poznaj bydgoskie Atomówki!

Już w najbliższy poniedziałek, czternastego o czternastej, w BCOPW przy Gdańskiej 5 spotkanie otwarte z niezwykłymi bohaterkami - seniorkami, które w wieku już dojrzałym zmieniły diametralnie ścieżkę zawodową, sięgnęły po marzenia i zostały trenerkami różnych aktywności fizycznych. Spotkanie przy kawie i ciastkach rozpoczyna cykl podobnych rozmów w BCOPW w ramach XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowanego w tym roku pod hasłem “elastyczność bez granic”.

Sylwetki Pań Izabeli, Bożeny i Irminy przedstawiamy poniżej - choć bywalcom siłowni i sal gimnastycznych mogą być już dobrze znane. Połączyły swoje siły i stworzyły grupę nieformalną “Teraz My”.

Na prowadzonych przez seniorki treningach i prelekcjach, w kilku bydgoskich klubach i siłowniach gromadzą się nie tylko ich rówieśnicy. Wyjątkowe trenerki emanują pogodą ducha i motywują do aktywnego dbania o swoje zdrowie, w sposób ciekawy, zachęcający i uzależniający — w tym pozytywnym słowa znaczeniu.

W ramach całego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy do BCOPW na Gdańską 5 reprezentantów trzech nieco odmiennych perspektyw postrzegania przedsiębiorczości. Rozmawiać będziemy o aktywności w wieku senioralnym, o przedsiębiorczości w rodzinie, a także o łączeniu działalności gospodarczej z aktywnością społeczną. Każde z trzech spotkań przeprowadzone zostanie w formule otwartej, moderowanej rozmowy z bohaterkami i bohaterami tematu. Rozmowy poprowadzi Dorota Glaza, Dyrektorka Biura Aktywności Społecznej. 

Bohaterkami pierwszego, poniedziałkowego spotkania będą: Bożena Banaś, Irmina Ziółkowska oraz Iza Piórkowska-Jasina.
Panie łączy nie tylko przyjaźń, ale przede wszystkim misja - promocji aktywności fizycznej, ćwiczeń i ruchu, dla zdrowia ciała i ducha. Historia każdej z Pań — choć nieco odmienna, ma wspólny mianownik, a nawet ma ich kilka. To spontaniczność, odwaga, współpraca, otwarcie na naukę i gotowość podejmowania wyzwań. A wszystko w wieku (nie wypominając absolutnie naszym wspaniałym bohaterkom) w którym już nikt nic nie musi — jak twierdzą seniorzy.

Izabela, Irmina i Bożena też nie muszą, po prostu chcą!
Poznajmy ich motywującą historię. Porozmawiajmy.

Bożena Banaś to dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara - Certyfikat Marki Iyengara ®. Zajęła się jogą po 50. roku życia, systematycznie praktykuje jogę i prowadzi grupowe zajęcia w Szkole Jogi i klubach fitness od 12 już lat.
Irmina Ziółkowska zajęła się ruchem w podobnym wieku co Bożena, na kursie aktywizacji zawodowej dla osób poszukujących pracy. To tam doszła do wniosku, że skoro radzi sobie z ruchem na poziomie dużo młodszych osób, to warto rozszerzyć umiejętności w tej dziedzinie na kolejnych kursach. Od 10 lat z powodzeniem prowadzi zajęcia z pilatesu, hatha jogi, onkojogi oraz nowoczesnych form gimnastytki.
Iza Piórkowska-Jasina całe życie w ruchu, ale prowadzeniem zajęć dla seniorów zajmuje się od 3 lat. Rodzinne i własne doświadczenia pogarszającej się sprawności skłoniły ją do zgłębienia różnych form aktywności. Jako dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej poszerzyła swoje umiejętności, zdobywając kwalifikacje z aktywnego seniora i hatha jogi.

____________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl