Poszerzenie Pola Dźwięku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Informacje od Organizatora:
Po pandemicznej przerwie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna powraca z cyklem poświęconym relacjom jakie zachodzą pomiędzy muzyką (i dźwiękiem w ogóle) a innymi dyscyplinami twórczymi. Tegoroczna edycja zwraca szczególną uwagę na uważność słuchania. Pochyla się nad samą naturą dźwięku, a także na literackich, filmowych, teatralnych i społecznych kontekstach muzyki.
Festiwal, który przygotowaliśmy to listopadowy tydzień (21-26 listopada) wyjątkowych spotkań autorskich ze znakomitymi artystami, warsztatów muzycznych, prezentacji nietuzinkowych prac badających audiosferę, spektaklu teatralnego, gdzie muzyka pełni jedną z ról narracyjnych, realizacji filmowych uwydatniających aspekt dźwiękowy w otaczającym nas świecie. Poszerzenie Pola Dźwięku poświęca sporo uwagi twórczości związanej z field recordingiem (nagrania terenowe), stąd obecność artystów zajmujących się tworzeniem map dźwiękowych, rejestrujących brzmienie natury tu i teraz, a także poszukującym swoistej melodii i głosu otoczenia.
Program PPD przedstawia się następująco:
21 listopada, godz. 18:00
Jakub Szymczak – „Ewolucja brzmienia fortepianu”,
Gumowska/Karnowski – „Iskrą tylko”. Projekcja filmów krótkometrażowych
22 listopada, godz. 18:00
John Grzinich – „Curonia”. Projekcja filmu. Audiowizualna impresja o audiosferze,
Marcin Dymiter – spacer dźwiękowy po Bydgoszczy. Warsztaty z field recordingu.
23 listopada, godz. 18:00
Marcin Dymiter – spotkanie autorskie wokół książki „Notatki z terenu”,
Emiter – koncert na Strychu.
24 listopada, godz.18:00
Filip Szałasek – spotkanie autorskie wokół książki „Nagrania terenowe”,
Piotr Dąbrowski – Mapy dźwiękowe, nagrania terenowe. Spotkanie autorskie wraz z prezentacją.
25 listopada, godz.18:00
Mikołaj Trzaska – spotkanie autorskie wokół książki „Wrzeszcz!”,
Mikołaj Trzaska – warsztaty muzyczne, uważność słuchania, radość (współ)grania
26 listopada, godz. 18:00
Ilona Gumowska, Karolina Kroczak, Emilia Biskupik – „Ta, która niesie” spektakl teatru tańca. Spotkanie ruchu i dźwięku. Opowieść o kobiecych strategiach przetrwania.
Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu Poszerzenie Pola Dźwięku są bezpłatne i odbywać się będą na Strychu w Bibliotece Głównej (Stary Rynek 24, II piętro)

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl