logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje - warsztaty z historykiem

2022-11-16 10:30
2022-11-16 12:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje – warsztaty z historykiem
Wartości rodzinne są dla Polaków jednymi z najważniejszych. Pielęgnujemy rodzinne tradycje, zachowujemy pamiątki po przodkach, archiwizujemy dokumenty lub opowieści przekazane przez nestorów rodziny. Bywa jednak, że chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie i jej pochodzeniu, jednak nie ma już możliwości wydobycia faktów z przeszłości spośród żyjących członków rodziny. Wówczas z pomocą przychodzą nam badania genealogiczne. Powszechna cyfryzacja wielu zasób historycznych pozwala nam dziś prowadzić poszukiwania rodowe samodzielnie. Trzeba tylko umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi.
Mając na uwadze potrzeby związane z poszukiwaniem korzeni rodzinnych, chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty genealogiczne „Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje”. W dniach od 9 do 30 listopada odbędą się 4 spotkania z naszym historykiem, który wprowadzi Państwa w arkana sztuki poszukiwań genealogicznych. Uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę w zakresie utrwalenia i odtworzenia historii rodziny, dowiedzą się jak i gdzie poszukiwać informacji o przodkach, jak korzystać z zasobów bibliotek oraz archiwów cyfrowych.
Cykl spotkań zaplanowany jest na kolejne listopadowe środy tj. 9 listopada, 16 listopada, 23 listopada oraz 30 listopada 2022 roku. Miejsce spotkań: Antresola Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Godzina: 10:30.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: zabytki@kpck.pl i  obowiązują na cały cykl warsztatów! Potwierdzenie zapisu na warsztaty wysyłamy w ciągu 48 godzin. Zapisy trwają do 7 listopada 2022 roku. Liczba miejsc ograniczona.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl