logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rodzinne Święto Kina w Fordonie

2022-11-20 10:00
2022-11-20 19:00
Kino Jeremi
Film
Kino Jeremi

Po raz kolejny zapraszamy na wydarzenia dla Dużych i Małych Kinomaniaków pod hasłem RODZINNE SWIĘTO KINA.
Tym razem pojawimy się w gościnnych progach Kina Jeremi w Fordonie.
W programie Święta m.in.:

g. 10.00 - "PRZYGODY GAPISZONA"
Dzień zaczniemy od klasycznej polskiej animacji z Gapiszonem w roli głównej. Chłopiec w pasiastej czapce jest ciekawy świata i zawsze roześmiany od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i niecodzienne, które różnie się kończą, ale dzięki nim Gapiszon zawsze uczy się czegoś nowego.
"Przygody Gapiszona" Bohdana Butenki ukazywały się w dziecięcym czasopiśmie "Miś" przez 40 lat, wydane zostały w zbiorach książkowych, a w latach 60. doczekał serialu - kilka z dziesięciu odcinków pokażemy na seansie. g.

11.15 - PRZYGODY KROPLI WODY
"Czytanie i Działanie" dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. W świat książek o wodzie, zabaw plastycznych inspirowanych tymi książkami, a także wodnych eksperymentów zabierze Was Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz. laureatka w konkursie Książka Roku 2021 Sekcji IBBY, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.


g. 12.15 - KONCERT "WODA"
Koncert dla rodzin (zapraszamy osoby w każdym wieku). W świat muzyki, piosenek o wodzie i dźwięków wody zabiorą nas: Daniel Pradella (pianino) i Marcin Bączkowski (gitara), a zaśpiewa Adrianna Rychwalska: bydgoska wokalistka, uczestniczka 12. edycji The Voice of Poland z kilkuletnim doświadczeniem jako prowadząca zajęcia umuzykalniające i imprezy animacyjne dla dzieci.

g. 15.00 - "UPAŁ" (1964)
seans filmu "Upał" Kazimierza Kutza — bo w kinie Jeremi nie może zabraknąć Jeremiego Przybory!
"Upał" to Surrealistyczna komedia kontynuująca formułę popularnego programu telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów.
Z polecenia premiera, który udaje się na odpoczynek, opiekę nad opustoszałym z powodu upału miastem przejmują dwaj Starsi Panowie. W pilnowaniu ładu i porządku pomaga im przybyła właśnie do stolicy żeńska Brygada Przeciwudarowa pod wodzą Zuzanny. Nieoczekiwanie przyjeżdża pociągiem ambasador egzotycznego państwa, który oburzony brakiem powitania, składa ostrą notę dyplomatyczną w ministerstwie. Starsi Panowie, Basia z baru mlecznego, Albin, jej narzeczony Kornel z Domu Mody i Grzanka, Miss Upału próbują zażegnać konflikt.

g. 17.00 - SEANS-NIESPODZIANKA
Film na popołudniowy seans-niespodziankę wybranie zostanie w internetowym głosowaniu wśród publiczności, trwającym do 6 listopada 2022 roku. Lista tytułów do wyboru ogłoszona zostanie wkrótce, do wyboru będzie kilka hollywodzkich klasyków z różnych dekad. Może będzie to "Przeminęło z wiatrem"? A może "Pół żartem, pół serio"? "Obcy", "Szklana pułapka" a może jeszcze inny klasyk, który chcielibyście znów zobaczyć na dużym ekranie?

W godzinach 10.00-14.30 odbywać się będzie kiermasz książek dla dzieci SALE z książkami:
https://www.facebook.com/events/2201366410030047 Niewykluczone dalsze atrakcje!
Wstęp bezpłatny. Szczegółowy program na stronie:
rodzinneswieto.info

Wydarzenie finansowane przez Miasto Bydgoszcz   

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl