Spacer Historyczny: Bydgoskie nekropolie. Śladem mogił zasłużonych bydgoszczan.

2022-11-05 12:00
2022-11-05 13:30
Bydgoszcz, Artyleryjska 10
Turystyka

Bydgoskie nekropolie. Śladem mogił zasłużonych bydgoszczan - tematyczny spacer historyczny

Podczas plenerowego wykładu dr Moniki Opioły-Cegiełky z UKW w Bydgoszczy, uczestnicy odwiedzą nagrobki zasłużonych Bydgoszczan na Cmentarzu Nowofarnym, a prelegentka zapozna ich z ciekawymi wydarzeniami, w jakich te osoby brały udział oraz w jaki sposób zasłużyli się dla Bydgoszczy i Regionu.

Cmentarze stanowią świadectwo o naszej przeszłości i ludziach, którzy zamieszkiwali tu przed nami. Pamięć o tych, którzy zasłużyli się dla naszych miast i miasteczek nabiera szczególnego znaczenia w listopadzie. Choć Cmentarz Nowofarny nie jest najstarszą bydgoską nekropolią, to właśnie na nim leży największa liczba zasłużonych bydgoszczan. W czasie sentymentalnego spaceru po tym niezwykłym miejscu, wspomnimy bohaterki i bohaterów, którym Bydgoszcz wiele zawdzięcza, m.in. ks. Ryszarda Markwarta, dra Jana Biziela, Adama Grzymałę-Siedleckiego, Jana Teskę, Jana Maciaszka, Józefa Święcickiego, Melchiora Wierzbickiego, dr Władysława Piórka, Stefanię Tuchołkową, Antoniego Chołoniewskiego, Witolda Bełzę, Walerię Drygałową oraz Mariana Turwida.

Start:   Główne wejście (brama) na cmentarz, na rogu ul. Zaświat i ul. Artyleryjskiej

Trasa spaceru ok. 2 km (1,5 godziny)

Wstęp – 8 zł/os.

UWAGA:   NIE MA MOŻLIWOŚCI zakupu biletów na miejscu zbiórki.

Bilety można zakupić do piątku 4 listopada w kasie Muzeum lub przelewem (konieczne przesłanie potwierdzenia przelewu).

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów.

Bilety można zakupić:

- w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków)

- przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497

W tytule przelewu należy wpisać: „Wstęp do MOB – spacer NEKROPOLIA – imiona i nazwiska uczestników – adres e-mail – numery telefonu”, oraz przesłać potwierdzenie przelewu na adres:   nauka@muzeum.bydgoszcz.pl

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl