XVI Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości

2022-11-11 07:30
2022-11-11 18:00
Sport

Bydgoski Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w dniu Święta Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym roku odbędzie się jego XVI edycja. W rajdzie weźmie udział ok. 400 rowerzystów.
Rajd zaczyna się o godz.7.30 z Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy, a jego zakończenie przewiduje się na godz.18.00.
Meta to Stary Rynek w Bydgoszczy przy Pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

W jedenastu Miejscach Pamięci Narodowej położnych na trasie rajdu złożymy specjalnie przygotowane na to Święto znicze.

W trakcie rajdu w Pruszczu w Kościele p.w. Trójcy Świętej wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Honorowy Patronat nad Rajdem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafała Bruski, Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz oraz Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz samorządy poszczególnych Gmin, przez które będzie przejeżdżał XVI Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl