KAWIARNIA LITERACKA - gość: ANDRZEJ OSSOWSKI

Dom Kultury Modraczek
Dom Kultury Modraczek

wstęp wolny
KAWIARNIA LITERACKA – gość: ANDRZEJ OSSOWSKI ur. w 1949 roku w Sępólnie Krajeńskim, prowadzący ponad trzydzieści lat rodzinną firmę cukierniczo – piekarniczą, działacz gospodarczy i sportowy. Dwukrotnie kandydował do Sejmu, był członkiem Rady Krajowej Solidarności Rzemieślniczej. W 1979 roku na Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Gdańsku uzyskał stopień instruktora sportu w żeglarstwie i ponad  trzydzieści lat poświęcił pracy trenera w sępoleńskich klubach sportowych. Po likwidacji firmy zajął się dziennikarstwem. Jest autorem kilkuset felietonów, artykułów, reportaży publikowanych w tygodniku „Wiadomości Krajeńskie”, jest też współautorem artykułów publikowanych w pismach popularnonaukowych o tematyce przyrodniczej. Obecnie współpracuje z portalem e-krajna.pl. Jest autorem ponad dziesięciu wystaw fotograficznych o tematyce przyrodniczej reportażowej i artystycznej. Wydał dwa tomiki poezji „Istnieje tylko wiatr” w  2011 roku w ramach nagrody w II Krajeńskim Konkursie  na tomik wierszy  „przed debiutem” i „Zbieracz okruchów” w 2021. Laureat kilku ogólnopolskich i regionalnych konkursów poetyckich i prozatorskich.
Spotkanie uatrakcyjni muzycznie i wokalnie duet: Eleonora Stosik i Janusz Ciża.
Spotkanie poprowadzi : W. Barbara Jendrzejewska

_________

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl