Wakacje bez nudy z Objazdowym Domem Kultury!

2022-08-25 15:00
2022-08-25 19:00
Bydgoszcz, plac zabaw przy Szkole nr 56 przy ul. Karpackiej
Dla dzieci
Spektakl

Informacje od Organizatora:
Wakacje bez nudy z Objazdowym Domem Kultury!
Kukiełkowe przedstawienie, warsztaty, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji czekać będzie na dzieci spędzające czas na lokalnych placach zabaw. Już 7 lipca rusza akcja "Objazdowy Dom Kultury" - seria 8 mini wydarzeń odbywających się co czwartek w różnych częściach Bydgoszczy. Wydarzenia powstają dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu w te wakacje nie będzie nudy. W każdy czwartek lipca i sierpnia lokalne place zabaw będą odwiedzać animatorzy, którzy w godzinach 15.00 - 19.00 przeprowadzą dla dzieci super zabawy. W programie min. bajka stoliczkowa o czerwonym kapturku, wspólne zabawy, malowanie buzi, balonowe zoo i warsztaty plastyczne. Wszystko to tuż za rogiem na lokalnych placach zabaw.
Pomysł na taką akcję zgłosili przedstawiciele Stowarzyszenia Obywatel Działa. Sami mamy dzieci i wiemy, że w wakacje na placach zabaw spędza się dużo czasu - mówi Filip Krauze. Pomyśleliśmy, że można urozmaicić ten czas dzieciom, które spędzają na nich czas. Pomysł spotkał się z dużym odzewem w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki niemu możemy zorganizować aż 8 mini-eventów. Celowo wybraliśmy czwartek na dzień naszych akcji. Wiem, że w weekendy w naszym mieście bardzo dużo się dzieje. Uważamy, że środek tygodnia również można zagospodarować.
Objazdowy Dom Kultury dotrze do prawie każdego większego osiedla w Bydgoszczy. Pierwsze wydarzenie już na osiedlu Górzyskowo 7 lipca a cała akcja zakończy się na Wzgórzu Wolności 25 sierpnia. Dokładny program poniżej:
Data    Osiedle    Ulica
07/07    Osiedle Górzyskowo   ul.Gersona 5
14/07    Osiedle Błonie    Skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
21/07    Osiedle Bartodzieje    plac przy plaży nad Balatonem
28/07    Osiedle Nowy Fordon    Góra Szybowników, ul.Twardzickiego
04/08    Osiedle Wilczak-Jary    Planty nad Kanałem Bydgoskim (od strony ul.Nakielskiej)
11/08    Osiedle Wyżyny    Skwer A.Krzyżanowskiego – Wilka
18/08    Osiedle Leśne    Skwer Pomorskiego Okręgu wojskowego
25/08    Osiedle Wzgórze Wolności    plac zabaw przy szkole nr 56 przy ul.Karpackiej
Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie organizowanej akcji: facebook.com/objazdowydomkultury.
Zadanie jest finansowane z budżetu miasta Bydgoszcz.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl