logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Instalacja multimedialna Contraction Point | [sound]Spectrum

2019-10-17 18:00
2019-10-17 19:00
Bydgoszcz, Foyer Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego
Koncert

Pokazy instalacji multimedialnej Kosmasa Giannoutakisa CONTRACTION POINT  w ramach [sound]Spectrum - nternational New Music Symposium.
CONTRACTION POINT Komasa Giannotakisa -  elektroakustyczna gra-przedstawienie na instrumentalistę i komputerowy system muzyczny. Jest ona prezentowana jako interaktywna instalacja, w której skład wchodzi fortepian i 12 mikrofonów ustawionych na kształt koła. Dzięki takiemu ustawieniu tworzy się sieć opóźnień odbioru, która rozprasza w przestrzeni, czasie i częstotliwości każdy nagrany dźwięk. tworząc nieprzewidywalne i niepowtarzalne złożone faktury dźwiękowe.
Pokazy odbędą się:
17.X.2019, godz. 18:00
18.X.2019, godz. 12:00, 17:00
18 października o godz. 12.00 odbędzie się także wykład Kosmasa Giannoutakisa Exploring emergent music from self-organizing systems.
WSTĘP WOLNY
Kosmas Giannoutakis (* 1985 w Salonikach, Grecja) studiował kompozycję i grę na fortepianie i perkusji, oraz muzykę komputerową w Grecji, Niemczech i Austrii. Jego działalność artystyczna koncentruje się na muzyce powstającej w wyniku systemów samo-organizujących. Należą do nich sprawczości kompozycyjne, performatywne i algorytmiczne, które są zorganizowane w niehierarchiczne, zdecentralizowane sieci i wymieniają informacje w wielu skalach czasowych za pośrednictwem medium dźwiękowego. Jego prace były prezentowane i nagradzane na różnych międzynarodowych festiwalach i konferencjach, takich jak inSonic w ZKM Karlsruhe, konferencja ALIFE 2018 w Tokio, seria koncertów Junge SIGNALE w Graz, Soundislands Festival w Singapurze, Toronto International Electroacoustic Symposium, New York City Electroacoustic Music Festiwal, Gaudeamus Muziekweek 2015 i ICMC 2016 w Utrechcie, REAL / UNREAL BEAST FEaST 2016 w Birmingham, klingt gut! 2016 w Hamburgu,13th Athens Digital Arts Festival, Sonic Realities 2018 w Aberdeen, Workshop-in-Exposition – Thresholds of the Algorithmic w Bergen, xCoAx 2017 w Lizbonie, “The Digital Body” International Exhibition w Bukareszcie.
............................................
[sound]Spectrum to sympozjum poświęcone szeroko pojętej muzyce współczesnej, na którym wybitni artyści zaprezentują swoją twórczość w formie koncertów, wykładów, recitali, instalacji oraz spotkań z publicznością. Impreza ma na celu ukazanie szerokiego spektrum muzyki nowej, dlatego każdy dzień prezentować będzie inny wymiar muzyczny i estetykę.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu RID Regionalna Inicjatywa Doskonałości, prowadzonego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl