logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Cinemon

2019-10-05 21:00
2019-10-06 00:00
Mózg
Koncert
Mózg

wstęp - 20 zł
Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll - zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground. Trochę niedoskonały, lekko zakurzony, analogowy.
Brzmią, jak - w odpowiednich dawkach - lata siedemdziesiąte (Cream, Hendrix, Led Zeppelin), dziewięćdziesiąte (Neil Young, Pearl Jam czy bardziej hałaśliwi przedstawiciele Seattle) i czasy obecne (trochę jak oni sami).
Nagrywają płyty (Cinemon LP 2008, Three Days EP 2011, Perfect Ocean 2013, Masters of Second-guessing 2016), ale jednak głównie grają koncerty. Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Norwegii czy Austrii czy też w Kanadzie.
Zaistnieli na scenach takich festiwali jak Męskie Granie, T-Mobile Nowe Horyzonty, Slot Art Festival, Sonisphere czy Spring Break oraz na falach Trójki, Czwórki i Antyradia.
W ostatnich latach zagrali ponad 200 koncertów, po to by pod koniec 2017 nagle zapaść się pod ziemię. W czerwcu po niemal dwuletniej przerwie wrócili z nowym singlem The Worst Band in the World z gościnnym udziałem free jazzowego saksofonisty Mikołaja Trzaski.
Utwór jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą w 2020 płytę. W międzyczasie Cinemon ruszył w trasę koncertową w Kanadzie (wrzesień 2019), a na jesień planuje trasę po Polsce.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl