Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14

2019-10-05 14:00
Bydgoszcz, Hala Sportowa, Szkoła Podstawowa nr 67
Sport

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy osiemnasty już raz organizują Ogólnopolski turniej  „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Mistrzostwa  na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu. Zawody mają charakter otwarty dla ekip polskich i zagranicznych.  Do Grodu nad Brdą przybędzie blisko 300 florecistek i florecistów z najważniejszych ośrodków szermierczych w Polsce. Udział w turnieju zapowiedziały również ekipy z Łotwy. Tradycyjnie zawodom towarzyszyć będzie wystawa - reportaż fotograficzny "Szermierka w obiektywie". Tworzyć ją będą zdjęcia wykonane przez młodzież z MDK 5, stanowiące dokumentację zawodów szermierczych z lat poprzednich.
Program zawodów:
05.10.2019 (sobota) – FLORET DZIEWCZĄT i FLORET CHŁOPCÓW
•    9.00 rocznik 2005 – 2007 Młodzicy - dziewczęta i chłopcy
•    10.30 rocznik 2008 – 2009 Dzieci - dziewczęta i chłopcy
•    11.30 Uroczyste Otwarcie Mistrzostw
•    12.30 rocznik 2010 – 2011 Zuchy - dziewczęta i chłopcy
Patronat Honorowy
Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotr Całbecki
Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski
Wstęp wolny.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl