Proletaryat + Vierna

Estrada Stage Bar

bilety: 35/45 PLN
- Cartridge Center, Dworcowa 66, godz: 10-18
- klub Estrada, w dniach i godzinach otwarcia
Będą również dostępne w dniu koncertu na bramce.
Przedsprzedaż w klubie oraz Cartridge world, Dworcowa 66 w godz. od 10-18.
Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal.
Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który to otrzymał status złotej płyty.  W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Ponad półtora tysiąca zagranych koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i  najważniejszych festiwalach. Piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!
Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Oko za oko” została wydana  w 2015 przez MTJ. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje.
Obecny skład zespołu:
Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew (od 1987)
Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
Robert "Mały" Hajduk – perkusja (od 1996)
Vierna to trójmiejski zespół rockowy założony w 2006 roku przez gitarzystę i kompozytora Vojtka. Charakteryzuje go drapieżne brzmienie z dodatkiem chili, oraz melodyjne kompozycje, i łatwo wpadające w ucho dźwięki. Atutem zespołu jest jego wokalistka Marion Jamickson która obdarzona jest charakterystycznym jedynym w swoim rodzaju głosem o szerokim spektrum barwy – od ciszy poranka po piekielną burzę. Zespół ma w swoim dorobku dwa albumy studyjne, obecnie trwają prace nad trzecim krążkiem, którego premiera planowana jest wiosną przyszłego roku. Skład zagrał wiele koncertów na różnych scenach, oprócz swojego autorskiego materiału, występuje z repertuarem zespołu O.N.A. Od wiosny tego roku do stabilnych fundamentów zespołu w osobach wokalistki, gitarzysty, basisty dołączyli nowi muzycy – perkusista znany z zespołu Blue Cafe, oraz producent wykonawczy i dyrygent instrumentów klawiszowych Wojciech Horny- legenda trójmiejskiej sceny – kręgosłup i filar uznanych formacji O.N.A. - Chylińska – Kombii – Patrycja Markowska.
Skład zespołu:
1. Marion Jamickson ( Marzena Ziołkowska ) - wokal
2. Vojtek ( Wojciech Buczyński ) - gitara prowadząca
3. Tofik ( Adam Wołoszczuk ) - gitara, instrumenty klawiszowe
4. Longer ( Tomasz Kamiński ) - bas
5. Piotr Kolasa - perkusja

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl