logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Nad Starym Kanałem

2019-09-29 12:00
2019-09-29 16:00
Planty nad Starym Kanałem Bydgoskim
Pozostałe
Dla dzieci, Koncert
Planty nad Starym Kanałem Bydgoskim

Odkryj historię Kanału Bydgoskiego podczas jesiennego pikniku

Stowarzyszenie Obywatel Działa po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do odkrywania tradycji i historii plant nad Starym Kanałem. Poza licznymi atrakcjami organizator przygotowuje również dla chętnych pchli targ - zapisy już trwają. Wydarzenie odbędzie się w ostatnią niedzielę września na bulwarze im. Sebastiana Malinowskiego.

Wydarzenie Nad Starym Kanałem to próba przywołania tradycji międzywojennych związanych z plantami. Podobnie jak w 2018 roku na przybyłych gości czekać będzie muzyka, dobre jedzenie i moc atrakcji. Na scenie zagości między innymi najbardziej znana w naszym mieście kapela podwórkowa "Cynamony". Towarzyszyć mu będą m.in A-Ntuki - chór z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i bydgoski kataryniarz Marcel. Poza sceną organizator zapewni atrakcje dla dzieci a dla odważnych wypożyczalnię sprzętu wodnego. W trakcie niedzielnego pikniku nie zabraknie także elementów historycznych w tym rekonstruktorów historycznych, spacerów z przewodnikiem i zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego. Całość uzupełni targ starocie i nowość czyli pchli targ. Dla chętnych którzy zdecydują się wystawić swoje zbędne rzeczy przygotowano 30 stanowisk. Aby wziąć udział jako wystawca należy wysłać na adres obywateldziala@gmail.com maila ze zgłoszeniem. Liczba stanowisk jest ograniczona.

Na wydarzenie Nad Starym Kanałem zaprasza Stowarzyszenie Obywatel Działa wraz z Partnerami w niedzielę, 29 września w godzinach 12.00-16.00. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta Bydgoszcz.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy.

Filip Krauze
Stowarzyszenie Obywatel Działa
ul. Bolesława Chrobrego 12/3, Bydgoszcz
t. 509 091 695, m. filipkrauze@gmail.com

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl