Koncert Muzyki Tajskiej Court to Common

2019-09-21 19:00
2019-09-21 21:00
Bydgoszcz, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej

Koncert w ramach projektu - RID Regionalna Inicjatywa Doskonałości.
Koncert Muzyki Tajskiej Court to Common: from Thai classical to Thai folk music.
Wybitny tajski kompozytor i pianista, Nat Yontatarak zdaje sobie sprawę z równowagi między tajskimi motywami i zachodnią strukturą muzyczną. To sprawia, że jego muzyka jest namacalna dla międzynarodowej publiczności.
Pierwszą sonatą „Glory to our great Kings” – skoncentruje się na królewskiej tradycji muzyki przywołując pamięć dynastii Chakri, przodków obecnego Króla - Ramy X.
W drugiej części koncertu, uwydatniającej kulturę ludową na scenie, usłyszymy kompozycję inspirowaną tajskim folkiem – adaptację „Syna marnotrawnego”.
Aby lepiej uchwycić melodramatyczny aspekt Likaya, odpowiednika zachodniej operetki, Nat pomyślał o dodaniu elementów perkusyjnych w wykonaniu Łukasza Kurzydło, utalentowanego polskiego perkusisty.
Nat Yontararak - fortepian
Łukarz Kurzydło - perkusja
oraz Tancerze z Christian Communications Instytute (Payap University)
WSTĘP WOLNY
Wydarzenie zostało objęte honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl